Najlepsze filmy Johnny’ego Deppa

Kto nie widział filmu Johnnym Deppem w roli głównej? Ten słynny i osobliwy aktor zdaje się zamieniać w złoto wszystko, czego dotknie. Zresztą z jego długiej kariery można by polecić wiele filmów. Ale w tym artykule skupimy się na dziesięciu z nich, tych, które według naszego punktu widzenia są najlepsze.

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

To bez wątpienia najbardziej udana rola Johnny’ego Deppa. Pirat-kapitan Jack Sparrow jest bohaterem całej sagi filmowej Piraci z Karaibów. Postać ta urzekała publiczność swoim dowcipem, ekscentrycznością oraz specyficznym sposobem wyrażania siebie. Ta fantastyczna kreacja sprawiła, że aktor w 2003 roku został nominowany do Oscara dla najlepszego aktora.

Blow

W tym filmie Johnny Depp wciela się w George’a Junga, jednego z najsłynniejszych handlarzy narkotyków w najnowszej historii USA. Najbardziej uderzającym aspektem tej interpretacji jest dystans, z jakim reżyser podchodzi do prawdziwej postaci, oraz umiejętność nadania Jungowi pewnych cech osobowości Deppa.

Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street

Piąta współpraca aktora z Timem Burtonem okazała się sukcesem pod wieloma względami. Z jednej strony krytycy byli pełni uznania dla filmu. Z drugiej strony, publiczność odkryła talent muzyczny aktora i jego zdolność do zagrania przewrotnej i mściwej postaci, fryzjera Benjamina Barkera.

Donnie Brasco

Z tej okazji Johnny Depp dzieli ekran z jednym z największych aktorów naszych czasów: Alem Pacino. Ten oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat kryminalny pozwolił Deppowi udowodnić, że potrafi zagrać różne role. W rezultacie obie gwiazdy filmu otrzymały pozytywne recenzje za swoje niesamowite występy. Johnny Depp jest jednym z Twoich ulubionych aktorów? Przeczytaj także ciekawostki na temat aktora.

Truposz

Kariery Johnny’ego Deppa i reżysera Jima Jarmuscha skrzyżowały się w 1995 roku. Owocem tego spotkania był ten film, dziwny, ale interesujący western. Truposz był kolejnym sukcesem filmowym, który pomógł Deppowi ugruntować swoją pozycję na szczycie świata aktorskiego jako jednego z najlepszych aktorów swojego pokolenia.

Edward Nożycoręki

Film ie zdobył żadnej nagrody, ani nie został doceniony tak, jak na to zasługiwał w tamtych czasach. Jednak w ciągu kolejnych dwóch dekad Edwardowi Nożycorękiemu udało się zdobyć serca krytyków i widzów. Charyzma i uczucie, jakie aktor wnosi do tego spektaklu, są niezrównane.

Las Vegas Parano

Komedia, której tematem przewodnim są narkotyki i wywołane przez nie halucynacje, spotkała się z negatywną oceną krytyków. Mimo to film był nominowany do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes. Niewątpliwie jednym z najlepszych aspektów tego filmu fabularnego jest przerysowana, ale trafna, kreacja Johnny’ego Deppa jako dziennikarza Raoula Duke’a.