Gdzie znaleźć informacje o castingach do reklam, filmów i seriali?

Udział w castingach do filmów, seriali i reklam stanowi dla każdego aktora okazję do zaprezentowania swoich umiejętności oraz zaistnienia na rynku. Obecnie powstaje bardzo wiele produkcji, które wymagają zaangażowania wykonawców w różnym wieku oraz o odmiennych warunkach fizycznych. Castingi przyciągają tysiące osób – zarówno aktorów zawodowych, jak i amatorów. Przesłuchania odbywają się praktycznie w całej Polsce, jednak nie zawsze łatwo do nich dotrzeć. Jak szybko znaleźć informacje o aktualnych castingach?

Kontakty w branży

Aby brać udział w wielu przesłuchaniach, aktorzy muszą nieustannie poszerzać swoje kontakty. Nawiązywanie znajomości z producentami i reżyserami nie jest łatwe, ponieważ każdego dnia mają oni styczność z dziesiątkami utalentowanych wykonawców. Udział w niezależnych produkcjach, filmach offowych czy amatorskich sztukach teatralnych może być jednak dobrą okazją do przyciągnięcia uwagi osób odpowiednio znających branżę filmową, serialową czy reklamową. Przy odrobinie szczęścia, aktor ma szansę zainteresować ludzi poszukujących ciekawych artystów nawet drobnym epizodem. Wielu wykonawców odkryto właśnie dzięki temu, że pojawili się we właściwym miejscu w odpowiednim czasie. W budowaniu kariery aktorskiej pomocne może się okazać każde doświadczenie, a nawiązywanie nowych kontaktów znacząco zwiększa szansę otrzymania zaproszenia na casting.

Aktywność w mediach społecznościowych

Na kanałach social media znaleźć można wiele ogłoszeń castingowych, które pojawiają się regularnie i dotyczą przesłuchań organizowanych w całym kraju. Dobrym sposobem na zaistnienie w branży rozrywkowej jest też udostępnianie swoich nagrań na profilach w mediach społecznościowych. Social media są idealnym narzędziem do rozpowszechniania dema aktorskiego, w którym zaprezentować można swoje możliwości. Umieszczanie go na YouTube, Instagramie czy różnych grupach tematycznych na Facebooku jest łatwym i szybkim sposobem na wzbudzenie zainteresowania osób, które systematycznie poszukują nowych aktorów do swoich produkcji filmowych, serialowych czy reklamowych. Korzystanie z mediów społecznościowych pozwala też na bezpośrednie nawiązanie kontaktu z odpowiednimi osobami.

miejsce na photo1

Pomoc agencji aktorskiej

Wiele informacji o aktualnych castingach udzielają też agencje aktorskie, które nierzadko same je organizują. Skorzystanie z ich oferty pozwala na zamieszczenie własnego nazwiska w bazie, włącznie z aktualnymi fotografiami, informacjami kontaktowymi czy CV. Jedną z najciekawszych agencji tego typu jest CastingPro, która dodatkowo działa jako platforma udostępniająca wiele przydatnych narzędzi interaktywnych. Za jej pośrednictwem sprawdzić można ogłoszenia na niejeden casting dla aktorów, modeli i epizodystów, a nawet otrzymywać spersonalizowane informacje dotyczące przesłuchań do konkretnych projektów filmowych, serialowych i reklamowych. Na stronie nie brakuje również porad dla wykonawców, dzięki którym mogą lepiej przygotować się do castingu, szkolić swój warsztat aktorski oraz poznać sposoby na umiejętne prowadzenie kariery w branży rozrywkowej i artystycznej.

Przeglądanie ogłoszeń w internecie

Organizatorzy castingów z reguły zamieszczają informacje o nadchodzących przesłuchaniach w internecie. Aby ich nie przegapić, warto regularnie przeglądać różne strony poświęcone tematyce aktorskiej. Castingi najczęściej odbywają się w dużych miastach, takich jak Warszawa. Z tego względu najlepiej śledzić serwisy ukierunkowane na konkretne lokalizacje i regiony, w których zamieszczane są informacje dotyczące obecnie realizowanych produkcji. Wiele tego typu ogłoszeń dotyczy castingów otwartych, a tym samym dostępnych dla wszystkich chętnych. Bardzo często nie wymagają one posiadania osobistego agenta, wcześniejszego doświadczenia aktorskiego czy odpowiedniego wykształcenia, dlatego stanowią bardzo dobrą okazję dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w branży. Organizatorzy takich castingów poszukują zwykle nieopatrzonych i świeżych twarzy, dzięki czemu każdy ma szansę na otrzymanie roli w filmie, serialu czy reklamie.