Ikoniczne postacie z wytwórni Disneya na nowej platformie streamingowej

Disney rozpoczął swoją karierę od bohaterów, którzy w dzisiejszych czasach uchodzą za kultowych. Kaczor Donald, Myszka Miki czy Goofy już lata temu skradły serca widzów w każdym wieku. Platforma streamingowa Disney+ pozwala powrócić do tych wspaniałych czasów i ponownie przeżyć niesamowite przygody.

Sentymentalny Disney+

Na platformie streamingowej dostępne są niezwykłe produkcje przeznaczone dla widzów w każdym wieku. Wiele z nich powiązanych jest z bohaterami takimi jak Sknerus McKwacz, Goofy, Myszka Miki, Minnie, Kaczor Donald, Chip i Dale, Lilo i Stich czy Gumisie. Podobno ze względu na te produkcje, wielu Polaków czekało na premierę Disney+ w Polsce. Poniżej znajduje się zestawienie najciekawszych produkcji opowiadających historie kultowych postaci Disneya.

Kacza paczka (serial)

W 39 odcinkach zawarte zostały absurdalne przygody Kaczora Donalda, Kaczki Daisy, a także Hyzia, Dyzia i Zyzia. Kacza rodzina postanawia prowadzić program informacyjny, choć nie wszystko idzie zgodnie z ich myślą. Znalezienie dobrego tematu nie jest wcale łatwe. W dodatku jak już się znajdzie interesujący materiał, to dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty.

Kacze opowieści (serial z 2017 roku)

Trzy seria i łącznie 69 odcinków zabawy pełnej śmiechu. Przez lata Sknerus McKwacz i Kaczor Donald podróżowali po świecie w poszukiwaniu skarbów. Z nieznanego powodu w końcu przestali się do siebie odzywać, a cisza ta trwała 10 lat. Tym dziwniejsze jest, że nagle znów zjednoczyli siły, aby ruszyć na nowe wyprawy. Zyzio, Dyzio i Zyzio próbują poznać ich sekrety, a jednocześnie pomagają podczas kolejnych ekspedycji w nieznane.

Kacze opowieści (serial z 1987 roku)

Historie inspirowane są komiksami Carla Barksa, dzięki czemu w wydarzeniach biorą udział stworzeni przez niego bohaterowie, tacy jak Goguś Kwabotyn czy Bracia Bee. Interesującym zabiegiem jest tutaj odsunięcie na bok Kaczora Donalda. Kacze opowieści skupiają się na życiu Sknerusa McKwacza, a także na Dyziu, Hyziu i Zyziu.

Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampy (film)

Sknerus McKwacz oraz jego trzej siostrzeńcy postanawiają wyruszyć do Egiptu. Jak łatwo się domyślić, celem ekspedycji jest odnalezienie legendarnego skarbu. Nie spodziewają się, że odnajdą coś znacznie cenniejszego, a mianowicie lampę zamieszkałą przez tajemniczego Dżina.

Myszka Miki (serial)

Akcja w znacznej mierze toczy się w Kaczogrodzie, który znany jest z niezwykłych wydarzeń. Tym razem widzom przyjdzie lepiej poznać Myszkę Miki oraz Myszkę Minnie. Wraz z przyjaciółmi (Czarny Piotruś, Kaczor Donald, Kaczka Daisy, pies Pluto i Goofy) będą przeżywać niezapomniane przygody, pełne tajemnic, niebezpieczeństw i spisków.

Opowieść wigilijna Myszki Miki (film)

Pozycja, którą każdy, niezależnie od wieku, powinien obejrzeć w okresie świątecznym. Historia opowiada o Ebenezerze Crooge, który jest egoistą i skąpcem. W wigilijną noc odwiedzają go trzy duchy. W wyniku tej wizyty ambitny bankier będzie musiał na nowo spojrzeć na swoje zachowanie. Być może dopuści do siebie odrobinę świątecznej magii?

Lwia straż (serial)

Pozycja idealna dla miłośników Króla Lwa. W trzech sezonach opowiedziane zostały przygody syna Simby, który wraz z przyjaciółmi musi chronić swoją krainę. Podczas podróży, zabaw i nierównych walk nie zabraknie także ogromnej ilości przygód, wzruszeń i humoru.

Timon i Pumba (serial)

Sympatyczni i uwielbiani przez widzów bohaterowie filmu Król Lew przemierzają wspólnie świat w poszukiwaniu tego, co najważniejsze. Mowa tu oczywiście o pysznych smakołykach. Guziec Pumba jest w stanie zjeść wszystko w dowolnej ilości. Surykatka Timon jest nieco bardziej wybredny, ale za to delektuje się swoim ponadprzeciętnym (w jego opinii) intelektem. Nie ma nic lepszego niż wspólna podróż z tym oryginalnym duetem.

Goofy na wakacjach (film)

Pierwszy pełnometrażowy film poświęcony Goofiemu. Czas rozpocząć podróż w rytmie rock’n’rolla, a także wraz z bohaterami przerzucić mosty nad międzypokoleniową przepaścią. W tym celu Goofy wyrusza ze swoim synem, aby wspólnie powędkować. Nie wie, że Maxa dręczą poważne dylematy. Jeśli nie zdradzi sekretu swojego taty, prawdopodobnie straci dziewczynę. Jest to pełna ciepła i humoru komedia, która z pewnością pomoże zbliżyć się rodzicom i ich dzieciom.

Gumisie (serial)

Aż 6 sezonów wspaniałej zabawy pełnej śmiechu, niesamowitych przygód i oczywiście gumijagód. Pocieszna rodzina wyjątkowych misiów pilnie strzeże sekretnej receptury na magiczny sok. Szeryf pobliskiego miasta zrobi wszystko, aby pozbyć się gumisiów oraz wejść w posiadanie wywaru. Akcja rozgrywa się w okresie średniowiecza, a więc naturalnie występują tam również rycerze, olbrzymy, ogry, trolle i smoki.

Lilo i Stich (serial)

Zwariowane przygody małej dziewczyny i jej futrzastego przyjaciela, który okazuje się kosmitą. Czas przygotować się na prawdziwą karuzelę szaleństwa i wyruszyć na ciepłe Hawaje. To właśnie tam Lilo i Stich szukają bezpiecznego domu dla krewnych niebieskiego kosmity.

Ulica Dalmatyńczyków 101 (serial)

Chyba każdy zna dramatyczne przeżycia słynnych dalmatyńczyków. Teraz czas poznać historię, która rozgrywa się 60 lat po wydarzeniach z filmu 101 dalmatyńczyków. We współczesnym Londynie mieszka rodzina tytułowych 101 dalmatyńczyków. Kiedy rodzice muszą wyjść, opiekę nad stadem przejmuje dwójka najstarszego rodzeństwa. Dylan i Dolly, chociaż starają się wykazać odpowiedzialnością, nie zawsze są w stanie poradzić sobie z tak trudnym zadaniem.